Kontakt

+48 12 356 54 43

Napisz do nas
Zostaw numer my ODDZWONIMY

Języki

  • English
  • Polski
Geomar - recykling płytek elektronicznychW trosce o środowiskoGeomar - zarządzanie odpadami przemysłowymiGeomar - zbieramy baterieGeomar - odbieramy swietlowkiGeomar - odbieramy odczynnikiGeomar - skupujemy procesoryGeomar - sprzatamy elektrosmieci

Blogi

Dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza?

śr., 29/06/2022 - 15:42 -- seoinvest

Elektrośmieci zalegają w domach milionów Polaków. Niektórzy z nas podczas generalnych porządków decydują się pozbyć z domu elektroodpadów, wyrzucając je do kosza na śmieci, a następnie do standardowych pojemników na odpady, co jest błędem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa może taki czyn może grozić karą pieniężną w wysokości do 5000 złotych. Czym tak właściwie są elektroodpady i jakie są podstawowe zasady elektrorecyklingu, których należy przestrzegać?
Co to są elektrośmieci i dlaczego nie należy wyrzucać ich do kosza?

Gdzie wywozić odpady przemysłowe?

śr., 29/06/2022 - 15:39 -- seoinvest

Odpady przemysłowe nie powinny trafiać do zwykłych pojemników przeznaczonych do segregacji, które stoją na naszych posesjach, czy w częściach wspólnych bloków mieszkalnych. Absolutnie nie wolno pozostawiać odpadów przemysłowych w lasach ani na polach. Tak więc, gdzie należy wywozić odpady przemysłowe, aby nie zaszkodzić środowisku i nie złamać przepisów prawa?
Odpady przemysłowe – przykłady

Gdzie wyrzucić płyty CD?

wt., 28/09/2021 - 12:56 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Każdy z nas stosuje na co dzień zasady segregacji odpadów w gospodarstwie domowym. Jednak część osób zupełnie nie wie, jak wygląda kwestia niszczenia nośników danych, gdzie zapisane są wrażliwe informacje i przykładowo, gdzie wyrzucić płytę CD? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym poradniku.

Niszczenie nośników danych - jak robią to profesjonaliści?

Stare dyski twarde - co z nimi zrobić?

pon., 15/03/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Osoby prywatne i firmy przez lata gromadzą dużo niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, w tym także komputerowego. Zalegające w piwnicy, garażu czy biurze stare dyski twarde - jeśli zawierają dane osobowe lub inne dane wrażliwe - najbezpieczniej jest zniszczyć, angażując w to profesjonalną firmę. Z kolei inne nośniki, które nie zawierają żadnej poufnej zawartości, można oddać do skupu i na tym zarobić. Oferujemy zarówno niszczenie dysków twardych, jak i skup elektrośmieci. 

Stare dyski twarde - jaki to rodzaj odpadów?

Jak długo przechowywać dokumenty papierowe?

czw., 11/03/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Każdy, kto prowadzi firmę lub pracuje w dziale kadr czy księgowym, wie, ile w skali miesiąca czy kwartału generowanych jest papierowych dokumentów. Już niewielkie przedsiębiorstwa czy jednoosobowe działalności gospodarcze borykają się z tym problemem. Jak długo przechowywać dokumenty papierowe, by w razie kontroli mieć wszystko, co niezbędne? Po jakim czasie można je zutylizować i w jaki sposób to zrobić?

Dokumenty papierowe czy elektroniczne?

Metody przekształcenia i niszczenia wyrobów oraz towarów

sob., 27/02/2021 - 11:10 -- Anonymous (niezweryfikowany)

Co zrobić z towarami wycofanymi ze sprzedaży lub rynku, przeterminowanych, wybrakowanych, uszkodzonych lub zanieczyszczonych? Przedstawiamy sposoby, jak niszczy się tego rodzaju wyroby oraz oceniamy ich skuteczność oraz wpływ na środowisko naturalne.

Jakie produkty i wyroby poddawane są takim procesom?

Subscribe to RSS - blogi
Certyfikat bezpiczenstwa Zielona inicjatywa gospodarcza Kupuj odpowiedzialnie