W naszym newsletterze piszemy na tematy związane z recyklingiem, odpadami przemysłowymi oraz zrównoważonym rozwojem.
Jeśli interesuje Cię taka tematyka to zapraszamy do zapisania sie do naszego newsletttera.
W miarę jak rozwijamy się technologicznie, obserwujemy wzrost liczby nowszych i bardziej zaawansowanych zestawów telewizyjnych. Jednakże ten postęp często odbywa się kosztem naszego środowiska z powodu niewłaściwego utylizowania starych urządzeń elektronicznych. Zrozumienie znaczenia recyklingu sprzętu telewizyjnego może znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie promując zrównoważony rozwój.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-11-01
Kolejne huty w Europie zapowiadają przejście z wielkich pieców na elektryczne. Tracimy produkcję blach dla motoryzacji czy AGD. Złom może się stać wkrótce surowcem krytycznym.
Zmiana technologii wytopu oznacza także zmianę rodzaju stali, a więc segmentu rynku, dla którego huta pracuje. Próba utrzymania wysokiej jakości oznacza konieczność poszukiwania bardzo czystego złomu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-10-18
Idea gospodarki o obiegu zamkniętym staje się coraz bardziej popularna jako sposób na zrównoważone zarządzanie odpadami elektronicznymi. Gospodarka o obiegu zamkniętym skupia się na utrzymaniu produktów i materiałów w użyciu tak długo, jak to możliwe, poprzez recykling, ponowne wykorzystanie i odnawianie. Dzięki wydłużaniu żywotności urządzeń elektronicznych i ich prawidłowemu recyklingowi po zakończeniu użytkowania, gospodarka o obiegu zamkniętym może pomóc w zmniejszeniu negatywnego wpływu odpadów elektronicznych na środowisko. Takie podejście nie tylko pomaga rozwiązać rosnący problem elektrośmieci, ale także oszczędza zasoby, energię i wzmacnia gospodarkę.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-10-18
Recykling odpadów elektronicznych jest kluczowy dla ochrony naszego środowiska. Nieprawidłowe pozbywanie się e-odpadów może prowadzić do przedostawania się niebezpiecznych chemikaliów do gleby i wody, szkodząc ekosystemom. Geomar Recycling wspiera serwisy elektroniki w efektywnym zarządzaniu odpadami, przyczyniając się do czystszej planety i wspierania zrównoważonego rozwoju.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-09-01
Jedną z gałęzi naszej działalności jest skup złomu komputerowego i elektronicznego. Jakie części i komponenty przyjmuje nasz krakowski skup i jak działa? Dlaczego tak ważne jest, by elektrośmieci trafiły do odpowiedniego i przeznaczonego do tego celu punktu?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-09-01
W naszej szybkiej, cyfrowej erze, urządzenia elektroniczne stały się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Od smartfonów po laptopy i sprzęt gospodarstwa domowego, polegamy na technologii w komunikacji, pracy i rozrywce. Jednakże, ten szybki rozwój technologiczny spowodował powstanie istotnego wyzwania ekologicznego: odpadów elektronicznych, czyli e-odpadów. Odpowiednie zarządzanie e-odpadami jest kluczowe dla ochrony naszego środowiska i zapewnienia zrównoważonej przyszłości.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-08-01
W dzisiejszej globalnej gospodarce rzadkie metale odgrywają kluczową rolę w rozwoju technologii, energii i przemysłu. Te metale, często określane jako metale ziem rzadkich (REE) lub minerały krytyczne, obejmują różnorodną grupę pierwiastków, takich jak lit, kobalt, nikiel, miedź oraz 17 pierwiastków ziem rzadkich, takich jak neodym, dysproz i terb. Pomimo swojej nazwy, wiele z tych metali nie jest wyjątkowo rzadkich w skorupie ziemskiej; raczej trudności ekonomiczne w ich wydobyciu i niskie stężenia sprawiają, że ich pozyskiwanie jest wyzwaniem. Ich unikalne właściwości chemiczne i fizyczne czynią je niezastąpionymi w szerokim zakresie zastosowań, od elektroniki użytkowej i technologii odnawialnych źródeł energii po systemy lotnicze i obronne. W miarę jak świat coraz bardziej przechodzi na gospodarkę cyfrową i ekologiczną, zapotrzebowanie na te rzadkie metale gwałtownie rośnie, podkreślając ich kluczową rolę w kształtowaniu naszej przyszłości.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-03-29
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-03-29
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-03-29
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
2024-03-29
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ