Header recykling image

Co to są elektrośmieci i gdzie je oddać lub wyrzucić?

Co to są elektrośmieci i co się do nich zalicza? Czy można je wyrzucać do  komunalnych pojemników na odpady? Gdzie w Krakowie można je oddać?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Niszczenie danych - kiedy i komu to zlecić?

2024-03-29

Przez niszczenie danych rozumie się niszczenie zarówno fizycznych nośników, np. dysków USB, papierowych akt czy płyt CD, ale także niszczenie danych zapisanych na nośnikach, dyskach twardych lub innego rodzaju pamięci elektronicznej.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Które elementy komputera podlegają utylizacji?

2024-03-29

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się niezwykle szybko. Z cyfryzacją mamy już do czynienia we wszystkich dziedzinach życia – można zarówno pracować, jak i uczyć się zdalnie, a także załatwiać sprawy urzędowe online czy otrzymać e-receptę od lekarza zaledwie po rozmowie telefonicznej. Tym samym komputery i laptopy stały się sprzętami niezbędnymi w życiu codziennym. Stale wzrasta liczba używanych komputerów, jednak jednocześnie wzrasta także przyrost odpadów elektronicznych, czyli sprzętów zużytych, nie nadających się już do pracy. Zużytego komputera nie można po prostu wyrzucić do jednego z przyblokowych pojemników na odpady. Elektroniczne części mogą bowiem zawierać niebezpieczne związki chemiczne – z tego powodu wiele elementów należy poddać utylizacji i recyklingowi. Komputer do utylizacji należy oddać w odpowiednie miejsce.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie wyrzucić płyty CD?

2024-03-29

Każdy z nas stosuje na co dzień zasady segregacji odpadów w gospodarstwie domowym. Jednak część osób zupełnie nie wie, jak wygląda kwestia niszczenia nośników danych, gdzie zapisane są wrażliwe informacje i przykładowo, gdzie wyrzucić płytę CD? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym poradniku.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Stare dyski twarde - co z nimi zrobić?

2024-03-29

Osoby prywatne i firmy przez lata gromadzą dużo niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, w tym także komputerowego. Zalegające w piwnicy, garażu czy biurze stare dyski twarde - jeśli zawierają dane osobowe lub inne dane wrażliwe - najbezpieczniej jest zniszczyć, angażując w to profesjonalną firmę. Z kolei inne nośniki, które nie zawierają żadnej poufnej zawartości, można oddać do skupu i na tym zarobić. Oferujemy zarówno niszczenie dysków twardych, jak i skup elektrośmieci.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Co można przywieźć do skupu złomu komputerowego?

2021-02-21

Jedną z gałęzi naszej działalności jest skup złomu komputerowego i  elektronicznego. Jakie części i komponenty przyjmuje nasz krakowski skup i jak  działa? Dlaczego tak ważne jest, by elektrośmieci trafiły do odpowiedniego i  przeznaczonego do tego celu punktu?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ